جستجو کردن
Close this search box.
ترموستات

طریقه بستن ترموستات یخچال

فهرست مطالب
پیشنهاد خرید
طریقه بستن ترموستات یخچال

یخچال 6 درب استیل پشت بسته

68,922,000تومان68,422,000تومانخرید کنید

نحوه صحیح و ساده تعمیر و تعویض ترموستات یخچال

همانطور که می دانید ترموستات  نقش بسیار مهم  واصلی در کارکرد صحیح یخچال و فریزر با کنترل دما فضای داخلی را دارد که وجود این قطعه موجب افزایش راندمان و کاهش هزینه ها برای مصرف کننده را در پی خواهد داشت . چنانچه شما با مشکل کنترل دما ( افزایش دما بیش از حد سرما و یا گرما ) مواجه شدید به احتمال قوی ترموستات یخچال شما دچارمشکل شده است و باید از یک تعمیر کار مجاز برای تست و تعمیر و یا تعویش آن کمک بگیرید اگر شما از دسته افرادی هستید که دارای دانش وتوانائی انجام کار های فنی وبرقی را در خود می بینید لازم است قبل شروع به کار نحوه صحیح و آسان تعویض ترموستات را که در ادامه نگارش می شود مطالعه و سپس شروع به کار نمائید .

وسایل مورد نیاز برای تعویض ترموستات

  • یک عدد ترموستات جدید
  • پیچ گوشتی
  • انبر دست
  • وسیله ای برای عکس گرفتن مانند موبایل دوربین دار

مرحله اول – توصیه ایمنی

برای تعمیر و یا تعویض هر قطعه یک وسیله برقی لازم است در ابتدا باید پریز دستگاه مربوطه را از برق خارج کنید پس برای تعمیر و یا تعویض ترموستات یک یخچال در وهله اول باید پریز برق یخچال را باید از برق بکشید با این کار از برق گرفتگی و یا اتصالی جلوگیری خواهد شد با انجام این کار وارد مرحله بعدی خواهید شد .

مرحله دوم – دسترسی به ترموستات

در ابتدا  لازم است برای تعمیر و یا تعویض به ترموستات معیوب یخچال دسترسی پیدا کنید بعد از دسترسی به ترموستات ابتدا لازم است که درجه ی دما ترموستات  یخچال را در آورید برای انجام این کار از یک پیچ گوشتی تخت  کمک بگیرید . پیچ گوشتی تخت را به آرامی زیر درجه ترموستات قرار داده و به آرامی و احتیاط  به سمت بالا فشاردهید با این عمل درجه دما یخچال به راحتی خارج خواهد شد بعد از برداشتن درجه یخچال شما شفت ترموستات را مشاهده می کنید که با یک مهره در جا خود محکم بسته شده است در این مرحله با استفاده از انبردست مهره ی شفت ترموستات را شل کرده واز شفت خارج کنید در ادامه ممکن است ترموستات یخچال شما توسط یک پیچ به بدنه یخجال بسته شده باشد که لازم است برای آزاد سازی ترموستات این پیچ نیز باز شود . حالا شما می توانید به آرامی مجموعه ترموستات یخچال خود را به راحتی از دیواره یخچال جدا کنید .

مرحله سوم – جدا سازی اتصالات

در این مرحله شما باید ابتدا باید محفظه روی ترموستات یخجال را بر دارید چنانچه شما ترموستات را به بیرون از محل تعبیه شده فشار دهید سیم های که توسط گیره به آن متصل شده اند را خواهید . قبل جدا سازی گیره سیم های ترموستات لازم است برای احتیاط قبل از جدا سازی سیم ها توسط موبایل خود عکس گرفته شود . در مرحله اتصال سیم ها به ترموستات جدید با مشکل مواجه نشوید وسیم هارا بر اساس عکس گرفته شده در جای مخصوص خود وصل کنید لازم به توضیح است که بعضی از اتصالات ترموستات ممکن است دارای شیار باشند که لازم است در جدا سازی آنها را با کمک پیچ گوشتی در آورید .

مرحله چهارم – تعوض روکش لوله موئی در ترموستات جدید

در زمانی که شما موفق به جدا سازی اتصلات ترموستات شدید وارد مرحله بعدی خواهید شد که در این مرحله شما  باید نسبت به در آوردن لوله مویی از داخل دیوار یخچال است اقدام کنید این لوله مویی باید به راحتی خارج شود و نیاز به نیروی اضافه ندارد اما در بعضی از مدل ها انتهای لوله مویی به چیزی وضل می باشد که لازم است به آرامی آن را جدا کنید . حالا شما باید روکش لوله مویی را در آورده و لوله مویی ترموستات جدید را صاف کرده و لوله مویی جدید را به داخل روکش هدایت کنید ولوله مویی را به مکان قبلی خود هدایت کنید چنانچه لازم است انتها آن را نیز متصل کنید .

مرحله پنجم – نصب ترموستات

شما باید در این مرحله ترموستات را سر جای خودش قرار دهید و سپس مهره شفت ترموستات را با کمک انبر دست در حد متعارف سفت نمائید با توجه به عکس گرفته شده اتصالات (سیم ها ) در جای خود وصل کنید و باید دقت شود سیم ها نباید به جای گیر کند سپس کاور ترموستات را رویش بکشید و کل مجموعه ترموستات را برگردانید و به دیواره یخچال نصب کنید .

مرحله ششم – نصب مجدد درجه دما

در این مرحله آخر شما باید پیچ جعبه ی ترموستات را که در مرحله اول باز کرده بودید را ببندید و در پوش آن را در محل خود مجددا قرار دهید در آخر شما پیچ تنظیم دما را روی شفت ترموستات قرار میدهید .

در این قسمت تمام مراحل تعویض ترموستات یخچال شما در اینجا به پایان می رسد در مرحله یک بار دیگر کارهای انجام شده کنترل شود و درصورت عدم اشکال می توانید دوشاخه برق یخچال خود را به پریز وصل کنید . حالا شما عملکرد یخچال خود را بعد از تعویض ترموستات بررسی کنید . همیشه سعی کنید از باز و بستن و بی مورد درب یخچال جددا خود داری کنید وچیزهای که در یخچال قرار می دهید بر اساس ظرفیت تعیین شده و در نظر گرفته شده باشد در صورتی بیش از حد داخل یخچال پر باشد هوای سرد به خوبی در داخل یخچال جریان نخواهد داشت . در پایان می توانید با مراجعه به مقاله تنظیم ترموستات یخچال ایستاده یخچال را تنظیم کنید.

میزان مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید